SERWEROWNIA

Serwerownia znajduje się na obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego. Do zapewnienia stabilności energetycznej energia dostarczana jest z dwóch niezależnych elektrowni. Codziennie, w godzinach nocnych, wykonywane są kopie bezpieczeństwa wszystkich danych. Serwery wyposażone są w 12 rdzeniowe procesory oraz minimum 24 GB pamięci  RAM.


 ZABEZPIECZENIA SERWEROWNI

Monitoring serwerowni

Serwerownia wyposażona jest w monitoring, system biometryczny oraz system gaszenia.


 BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

Zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA w zakresie ochrony danych osobowych w programie VICARIUS e-Kancelaria, zastosowano środki bezpieczeństwa na poziomie WYSOKIM.


PIECZĘĆ CERTUM SSL

SSL-Szyfrowane logowanie do aplikacji

  • Zabezpiecza proces przepływu danych pomiędzy użytkownikiem Internetu a serwerem na którym znajduje się program VICARIUS;
  • Uwierzytelnia właściciela i nazwę domeny;
  • Uniemożliwia przechwycenie danych rejestrowanych w programie;
  • Symbolizuje ją kłódka oraz litery https przed adresem www.

KOPIA ZAPASOWA

Co 24 godziny, w godzinach nocnych, wykonywane są kopie bezpieczeństwa wszystkich baz danych. Zapasowe kopie plików, pochodzących z baz danych, są przechowywane przez okres dwóch dni.Kopia zapasowa jest zawsze gotowa do użycia.


 HASŁO DOSTĘPU

 

Zabezpieczeniem hasła jest wymuszenie jego składu jakościowego oraz wymuszenie na użytkowniku okresowej zmiany hasła na nowe. System rejestruje wszystkie operacje logowania oraz wylogowania.


Menu