Bezpieczeństwo danych w kancelarii prawnej.


Nasze Centrum Danych mieści się w Gdańsku w dogodnej lokalizacji ze znakomitym połączeniem z obwodnicą Trójmiasta, autostradą A 1 oraz lotniskiem.


Przechowując dane swoich klientów w profesjonalnym centrum danych gwarantujesz bezpieczeństwo dostępu do danych online.


BEZPIECZEŃSTWO ZASILANIA:Serwery zasilane są w układzie 2N, zabezpieczone agregatami prądotwórczymi Fogo (silniki Volvo, Iveco) w układzie N+1, a cały tor zasilania każdego z urządzeń jest zdublowany, co daje gwarancję ciągłości pracy na poziomie 99,999%. Centrum danych zasilane jest z dwóch niezależnych trafostacji. Gwarantuje to ciągłość w dostawie energii. System UPS N+1 (Benning) gwarantuje zapewnienie energii elektrycznej przez całą dobę oraz zabezpieczenie na wypadek awarii sieci. Nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym czuwa redundantny system gaśniczy oparty o system gaszenia gazem neutralnym dla ludzi, sprzętu i środowiska.

 
 


BEZPIECZEŃSTWO FIZYCZNE:Dane naszych klientów przechowujemy w jednym z większych centrów danych w Polsce. Nowoczesne Centrum Danych klasy Tier III oferuje redundancję zasilania oraz klimatyzacji. Obiekt wyposażony jest w narzędzia monitoringu, system antywłamaniowy, system biometryczny, automatyczny system gaszenia gazem, system wczesnej detekcji dymu VESDA. W budynku znajduje się całodobowa ochrona fizyczna, system kamer, system kontroli dostępu do serwerowni. Budynek posadowiony jest na terenie bezzalewowym.
 

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH:


Nasze Centrum Danych (Data Center) to odpowiednio przygotowane budynek i pomieszczenia z zapewnionymi: zasilaniem w energię elektryczną, wieloma łączami światłowodowymi, systemem kontroli dostępu, wczesnej detekcji dymu oraz automatycznego gaszenia gazem.
Wszystko to służy bezpieczeństwu powierzonych nam danych. Bezpieczeństwo serwerów systemu VICARIUS e-Kancelaria gwarantowane jest przez zgodność z najwyższą klasą standardu ANSI/TIA 942 – TIER 4. Certyfikaty Bezpieczeństwa Przemysłowego II stopnia, Tajne NATO, Tajne UNIA, Tajne KRAJ. Certyfikat bezpieczeństwa zgodny z normą ISO/IEC 27001:2013 HU 11/6162 oraz siedmiostopniową kontrolą dostępu.
Bezpieczeństwo transmisji danych gwarantuje pięć niezależnych światłowodów wchodzących do budynku z różnych kierunków. Carrier-neutral data center – zdywersyfikowani dostawcy łączy do centrum danych (kilka wyjść do globalnej sieci i punktów wymiany ruchu). Dynamiczny routing BGP. Nasze Data Center jest uczestnikiem projektu EPIX – największego w Polsce niekomercyjnego, neutralnego i niezależnego węzła wymiany ruchu IP.

 

PIECZĘĆ CERTUM SSL:


Certyfikat SSL PRO zapewnia ochronę danych i bezpieczeństwo korzystania ze strony www za pomocą szyfrowania o sile do 256-bitów i rozpoznawany jest przez 99% przeglądarek.

  • Polskojęzyczna walidacja
  •  128-256-bitowe szyfrowanie
  • Ochrona domeny głównej i jej subdomen
  • Gwarancja bezpłatnego ponownego wydania certyfikatu


 
 


KOPIA ZAPASOWA:


Bezpieczeństwo narzędzi programu Vicarius e-Kancelaria wykorzystywanych do przetwarzania danych:

W systemie VICARIUS e-Kancelaria stosowane są narzędzia do wykonywanie kopii zapasowej. O określonej godzinie wykonywana jest kopia zapasowa bazy danych i przechowywana przez okres 7 dni. Kopia zapasowa jest gotowa do odtworzenia na życzenie Licencjobiorcy.