8 listopada, 2022 portal sądowy Brak komentarzy
E doręczenia odbierane wprost z Vicariusa.

E doręczenia. Najnowsza integracja z Portalem Sądowym

Vicarius został połączony z Portalem Sądowym już jakiś czas temu. Najnowsza integracja Vicariusa z Portalem Sądowym e-doręczenia, to kolejne ułatwienie dzięki któremu możemy mieć pełną kontrolę nad wszystkimi informacjami z Portalu Sądowego.

e doręczenia w Vicariusie to must-have każdej kancelarii chcącej mieć pewność, że panuje nad odebranymi doręczeniami z portalu. 

Vicarius dzięki połączeniu z Portalem Sądowym pozwala na odbiór e-doręczeń przez prawników wprost spod sprawy w Vicariusie. System automatycznie sprawdza wszystkie apelacje, czy znajdują się w nich nieodebrane doręczenia. Widoczne będą one na liście w wybranej sprawie lub zbiorczo na liście wszystkich doręczeń odebranych z Portalu Informacji Sądowych. Dzięki dwukierunkowej komunikacji z Portalem, po odebraniu e-doręczenia w Vicariusie, informacja taka przekazana zostaje automatycznie do Portalu Sądowego i tam zapisana pod wybraną sprawą.

Każda sprawa w Vicariusie wyposażona jest w zakładkę Portal Informacyjny. Dzięki temu wszystkie dane, które znajdują się w Portalu będą przeniesione dokładnie w to miejsce.

Wśród lustrzanego odbicia zakładek portalu sądowego, które przenieśliśmy pod sprawę w Vicariusie, znajdziemy i tę o nazwie e doręczenia:

Zakładka e doręczenia – To w tym miejscu przechowywane będą wszystkie doręczenia dotyczące tej sprawy zarówno te nieodebrane, jak i odebrane.

Rozwiewając pewne wątpliwości, które zgłaszali nasi użytkownicy: „Czy Vicarius samodzielnie odbiera e doręczenia i prawnik nie ma nad tym kontroli?”

Otóż nie! Vicarius pobiera tylko e doręczenia pod sprawę.

Ostatecznie decyzję o tym, czy takie doręczenia odebrać, podejmuje użytkownik poprzez kliknięcie przycisku Odbierz.

Wyświetlony dostanie komunikat mówiący o tym, że kliknięcie tego przycisku jest równoznaczne z doręczeniem pisma sądowego. 
Klikamy Ok. 
W tym momencie następuje dwustronna komunikacja Vicariusa z Portalem. 
W tamtym miejscu zapisywane są informacje o tym, że doręczenie zostało zrealizowane. 
Doręczenie otrzymuje status doręczone, mamy datę doręczenia oraz informację kto odebrał takie doręczenie. 
Dodatkowo możemy pobrać dokument pt.: Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru Korespondencji (EPOK).
W tym miejscu znajdziemy wszystkie dane dotyczące tego doręczenia.

Wyświetlony dostanie komunikat mówiący o tym, że kliknięcie tego przycisku jest równoznaczne z doręczeniem pisma sądowego.

Po potwierdzeniu komunikatu, następuje wymiana informacji na temat e doręczenia z Portalem Sądowym.

W Portalu Sądowym pod sprawą zostaje zapisana informacja, że e doręczenie zostało odebrane.

E doręczenie otrzymuje w Vicariusie status doręczone, zapisuje się przy nim data doręczenia oraz informacja kto odebrał takie doręczenie.

Dodatkowo możemy pobrać Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru Korespondencji (EPOK).

W tym miejscu znajdziemy wszystkie dane dotyczące tego e doręczenia.

Oczywiście możemy zapisać takie potwierdzenie w korespondencji przy sprawie i wtedy będzie ono widoczne w zakładce Korespondencja przy sprawie. Więcej o tym jak zintegrowaliśmy Portal Sądowy z Vicariusem można przeczytać pod poniższym linkiem:

Chcąc monitorować wszystkie doręczenia w ramach kancelarii możemy to zrobić z poziomu listy: Informacje o e doręczeniach z Portalu.

W tym miejscu znajdziemy listę wszystkich doręczeń, które znajdują się w Vicariusie, a pochodzą z Portalu w podziale na apelacje. Również z tego poziomu możemy odebrać e doręczenie.

Wystarczy kliknąć przycisk „Odbierz” i potwierdzić swój wybór.

Vicarius wyśle informację do Portalu o tym, że doręczenie zostało doręczone wraz z datą doręczenia i informacją kto to odebrał.

Tak jak w poprzednim przykładzie możemy pobrać Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru Korespondencji (EPOK).

Zapoznaj się z tym jak działają e doręczenia w Vicariusie oglądając krótki film na ten temat:

E doręczenia z Portalu Sądowego w Vicariusie.
Napisał: Michał Olszewski