Raport Komisji LegalTech przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie: Vicarius w ścisłej czołówce systemów do zarządzania kancelarią stosowanych przez ankietowanych prawników!

W ostatnich miesiącach r.pr. Tomasz Zalewski przeprowadził badania ankietowe, które dotyczyły styczności prawników z nowoczesną technologią wykorzystywaną do pracy w zawodzie. Każdy z 220 respondentów miał odpowiedzieć na 40 pytań. Radcowie prawni, adwokaci, aplikanci, pracownicy działów prawnych firm oraz organów administracji publicznej mogli podzielić się opiniami na temat, m.in. wdrażania nowych technologii w swoich miejscach pracy, poziomu wiedzy o LegalTech, chęci instalowania nowoczesnych rozwiązań do prowadzonych działalności, wpływu pandemii COVID-19 na proces automatyzacji ich działań, czy odczuć dotyczących pracy zdalnej. Zebrane w ankietach dane posłużyły do stworzenia szczegółowego raportu stworzonego na bazie analizy dokonanej przez dr Dorotę Celińską-Janowicz.

Vicarius czwartym programem komercyjnym dostępnym na rynku programów
do zarządzania kancelarią!

Jednym z pytań, które pojawiło się w ankiecie, było: Z jakiego programu do zarządzania kancelarią prawną/działem prawnym korzystasz?. Wśród ankietowanych korzystających z systemów zarządzania kancelarią, sporą popularnością cieszył się Vicarius. W zestawieniu programów komercyjnych dostępnych na rynku zajęliśmy wysokie, 4. miejsce! Szósta pozycja wśród  sposobów wdrażania systemów do prowadzenia kancelarii to także powód do zadowolenia. To niezwykłe wyróżnienie zważywszy na fakt, iż obecnie na rynku dostępnych jest ok. 30 programów zajmujących się zarządzaniem kancelarią. Uwzględnienie Vicariusa w ankiecie to znak, że prawnicy ufają temu systemowi i coraz częściej po niego sięgają!


Schemat z: Analiza wyników ankiety dla Komisji LegalTech działającej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych
w Warszawie
– s. 18 Raportu

Znamienne jest też, iż żaden z ankietowanych nie wskazał Vicariusa jako narzędzia technologicznego, z którego byłby niezadowolony! Świadczy to o wysokiej jakości systemu, dobrym kontakcie z klientem i bieżącym dostosowywaniem programu do potrzeb, które stawiają przed prawnikami bieżące realia.


Schemat z: Analiza wyników ankiety dla Komisji LegalTech działającej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie– s. 22 Raportu

Zadowolenie z Vicariusa nie jest dziełem przypadku- kompleksowość to nasza domena!

W naszej pracy od lat stawiamy na wszechstronność. Będąc w stałym kontakcie z naszymi klientami, na bieżąco aktualizujemy system po to, ażeby odpowiadał on wysokim wymaganiom stawianym przez prawników. Dzięki temu Vicarius nie jest jedynie platformą, która pozwala stworzyć listę prowadzonych spraw, czy monitorować bieżącą korespondencję, lecz systemem umożliwiającym, m.in. wystawienie faktury, rejestrowanie czasu pracy oraz kontaktowanie się z klientem. Dzięki wysokim poziomie zabezpieczeń dane Waszej kancelarii są zawsze chronione, a dokumenty, które trafiają do klienta, znajdują się pod ścisłą kontrolą- to Wy decydujecie do jakich elementów sprawy uzyskają dostęp osoby spoza systemu, generując dla nich specjalnie dedykowany kod umożliwiający zapoznanie się z udostępnionymi treściami. Zintegrowanie Vicariusa z e-nadawcą Poczty Polskiej i Portalem Informacyjnym Sądów Powszechnych dodatkowo wpływa na poziom zadowolenia naszych klientów. Dzięki tym narzędziom możesz z poziomu jednego programu obsługiwać kompleksowo sprawy swojej kancelarii, bez konieczności logowania się do kilku systemów naraz. Co istotne, Vicarius jest niezwykle intuicyjny, czego namiastką mogą być poniżej zamieszczone filmy instruktażowe, wprowadzające prawników w nowe funkcjonalności dodawane do systemu.

Portal Informacyjny Sądów Powszechnych w programie Vicarius e- Kancelaria:

E-nadawca Poczty Polskiej. Integracja z programem dla kancelarii Vicarius e-Kancelaria:

Wszystko to sprawia, że nasi klienci chętnie korzystają z systemu Vicarius. Niezwykle cenimy również współpracę z nimi, gdyż to ich bezcenne opinie i wskazówki pozwalają nam tworzyć program kancelarii prawnej, który pozwala usprawnić pracę prawników oraz odciążyć ich od wykonywania szeregu czynności organizacyjnych.

Dowiedz się więcej!

Serdecznie polecamy zapoznanie się z całym Raportem. Jest on ciekawym źródłem wiedzy na temat opinii warszawskich prawników dotyczących nowoczesnej technologii w branży prawniczej. Podział respondentów ze względu na grupy wiekowe, rodzaje prowadzonej działalności, czy wielkość miejscowości, w której pracują, pozwala wyciągnąć wnioski, które zmuszają do spojrzenia na technologię w branży prawniczej z nowej perspektywy. Niech pewnym zachęceniem będzie fakt, iż wg badania ponad 60% prawników, którzy wdrożyli narzędzia technologiczne do swojej pracy, mają zamiar w ciągu najbliższych 3 lat skorzystać z nowych rozwiązań elektronicznych! Świadczy to o tym, że nie możemy bać się zmian, że najtrudniej zrobić jest ten przysłowiowy pierwszy krok, gdyż po jego postawieniu zaczynamy czerpać z dostępnych możliwości pełną piersią. Życzymy Wam więc odwagi, abyście spróbowali swoich sił i skorzystali z technologii Vicariusa w wersji demonstracyjnej (https://vicarius-e-kancelaria.pl/#demo), żeby na własnej skórze poczuć, jak intuicyjny jest to system i ile pomocnych narzędzi zawiera!

Całą analizę wyników ankiety przeprowadzonej dla Komisji LegalTech działającej przy OIRP Warszawa znajdziesz tutaj.

Napisał: Szymon Rybicki